Najdłuższy dorsz 3

Włodek Kaszubowski Trzecie zawody cyklu Najdłuższy Dorsz odbyły się 9 sierpnia 2007 na statku m/s DAR 47. Wzięło w nich udział 8 zawodników. Wygrał Włodek Kaszubowski, który był na dorszach po raz pierwszy. Włodek z łowił dorsza o długości 75 cm, pobijając tym samym dotychczasowy rekord Stasia Radzimowskiego, ustanowiony na pierwszych zawodach. Henio tradycyjnie ufundował maskotkę, tym razem laleczkę dla zawodnika bez żadnej ryby. Nie była ona jednak wręczona, gdyż wszyscy złowili sporo ryb. Poza konkursem armator kutra Józek Pańko złowił dorsza o długości 84 cm.

Józek poczęstował nas wspaniałym żurem polskim na białej kiełbasie, ugotowanym przez żonę, świetnymi wątróbkami z dorsza przyprawionymi kiszonym ogórkiem i marynowanymi grzybkami, a pajdy chleba ze smalcem i skwareczkami, każdy mógł sobie robić bez ograniczeń. 

Rejs trwał 12 godzin, gdyż wypłynelismy poza polską strefę brzegową. Łowiliśmy na głębokości 30 - 40 m. Dorsze były spore. Przy wyjściu i na wejściu odbyła się odprawa przeprowadzona bardzo sprawnie przez funkcjonariuszy straży granicznej.