Węgorz 106 cm

wegorz106 W dniu 5 czerwca 2010r., kolega Piotr Śledziewski złowił rekordowego węgorza, poniżej jego relacja. 

wegorz106 W dniu 5 czerwca mimo, że pogoda nie była zbyt "rybna" siedziałem na brzegu J.Wirowskiego z dwoma wędkami: jedna to gruntówka ze wskaźnikiem brań, na która założyłem pęczek rosówek a druga, ze spławikiem służyła do łapania płoci na słodką kukurydzę. Brania były bardzo kiepskie. Białe robaki nie wzbudzały zainteresowania żadnej rybki więc pozostała mi kukurydza, w sumie złapałem mniej niż 1 kg płoci. Około godziny 13:00 wskaźnik brań na gruntówce gwałtownie skoczył do góry, więc szybko poderwałem wędkę, poczułem gwałtowne szarpniecie, wiedziałem że coś dużego się złapało. Wędka mocno się wygięła więc poluzowałem hamulec kołowrotka i kontrolowałem nim cykliczne wyciąganie żyłki. Co lekko ściągnę żyłkę, to następowało szarpnięcie i ponowny odjazd. Odruchowo spojrzałem na zegarek było już po 13-tej. Bojąc się zerwania "okazu" byłem dosyć cierpliwy. W między czasie drugą ręką zwinąłem drugą wędkę, aby mi nieprzeszkadzała.
Zdawałem sobie sprawę, że nie przygotowałem pod ręką podbieraka, bo kto by przypuszczał tutaj jakieś wielkie okazy i to w taki dzień (było dosyć upalnie, z porywistym wiatrem co jakiś czas)?. Całe szczęście, że brzeg w tym miejscu schodził łagodnie do wody. Dopiero po mniej więcej 10 minutach zobaczyłem "to coś" a okazało się początkiem dużego węgorza. Byłem mile zaskoczony jego rozmiarami jak znalazł się na brzegu. Złapany węgorz miał 106 cm i wagę 1,89 kg. Jednak wyjazd się "opłacił".

Chcesz umieścić swoją rekordową rybę na mojej stronie, wyślij mi zdjęcie wraz z opisem na jeden z tych adresów dorszyki@interia.pl lub kazik@dorsz.com.pl